1. liga mužů: Vítězná série pokračuje - díl 5. Sršni vezou výhru z Havířova

Pátek, 03.03.2017 21:41

Po strastiplné cestě po D1 přijeli Sršni k utkání pouhých 25 minut před úvodním hvizdem.

Start Havířov - Sršni 66:90

Začátek utkání však Sršni přesto zvládli. Proti soupeři, který v tabulce zabírá poslední místo se prosazovali především díky rychlé přechodové fázi a vysoké úspěšnosti střelby za tři body. Po chvíli svítil na ukazateli stav 6:22 a zdálo se, že nebude o co hrát.

Opak byl pravdou. Sršni polevili, domácí se chytli a krok za krokem ukrajovali z náskoku hostů. Ti se, jak už to bývá, nedokázali dostat do pohody, která je provázela v úvodu utkání. Poločasové skóre: 39:42.

Začátek druhé půle byl opět vyrovnaný a ač Sršni stále vedli, nemohli se dostat do rozhodujícího trháku. To se podařilo až na přelomu 3. a 4.čtrvtiny. Zásluhu na tom měla především agresivní obrana, která dělala domácím problémy.

Komentář trenéra:"Zápasy na Moravě budou jistě velmi náročné a jsem rád, že jsme ten první zvládli. Je to další významný krok pro záchranu soutěže."