1. liga mužů: Mladíci z pražské akademie na Sršně nestačili

Úterý, 07.02.2017 21:55

Ani další soupeř píseckých Sršňů v 1.lize nepřijel do Písku kompletní. A Sršni toho dokázali využít.

Sršni - GBA 96:52

Rozhodčí: Hošek, Kec, 120 diváků

Domácí od začátku diktovali tempo a vzápětí se ujali vedení 11:2. Pak se jejich soukolí na chvíli zadrhla. Příliš zbrklá a občas i individualistická zakončení umožnili bojujícím hostům zachytit nápor a udržovat rozdíl ve skóre na přijatelné hodnotě - 13.minuta 23:18.

Pak však Písek konečně zabral. Především díky zlepšené obraně a dobré přechodové fázi se dokázal dostávat do přečíslení, která často zakončoval efektními smeči. V tom kraloval především Dalibor Fait, který tak rozjásal přítomné diváky. Těch přišlo vzhledem k úternímu termínu přeci jen znatelně méně, než je zvykem. V poločase vedli Sršni 46:24.

Když se domácím podařil i vstup do druhé půle, bylo o osudu utkání rozhodnuto. To se již dohrávalo víceméně v exhibičním tempu.

Komentář trenéra:"Jsem rád za další důležitou výhru. Týmy kolem nás vyhrávají a my, ač jsme nyní celkem ve formě, ještě zdaleka nemáme nic jisté... Potěšilo mě, že jsme dokázali divákům nabídnout i několik pohledných akcí, které činí basketbal vždy atraktivnějším."