1. liga mužů: Sršni zdolali nekompletní Nymburk

Pondělí, 06.02.2017 00:49

Poprvé v neděli před vlastním publikem přivítali Sršni jednoho z lídrů soutěže - rezervu 13-ti násobného mistra ČR ČEZ Basketball Nymburk. Ač ani domácí nebyli kompletní, ztráty v sestavě Středočechů byly přeci jen výraznější, a tak se šance na zisk bodů zdála reálná.

Sršni - Basketball Nymburk B 79:68

diváků: 200, rozhodčí: Kučera, Musil

Sršni byli v první fázi utkání lepším týmem. Netrvalo však dlouho a nymburští zvedli hlavy a v 5.minutě šli do vedení 12:14. Prostřídání základních sestav však tentokrát více sedlo domácím. Ti se šňůrou 11:0 dostali do relativně uklidňujícího vedení. To víceméně udržovali až do poločasu - 45:38. V útočné fázi se Písek dokázal celkem prosazovat pestrou hrou, problémy v těchto úsecích hry však vznikali především na obranné polovině, kde si Sršni nedokázali poradit především s Peterkou, který vstřelil za poločas celých 19 bodů.

Úvod druhé půle byl v režii domácích - ti konečně dokázali dostat od míče Peterku, v útoku zevelel ke steči kapitán Šimon Běle několika podařenými nájezdy, když se k němu pak přidali další, rázem Sršni vedli ve 27.minutě 63:44. Nymburk, jak je pro něj typické, nic nevzdal. Až do konce to byl boj o každý metr. Sršni však již svůj náskok udrželi po celý zbytek utkání na dvojciferné hranici.

Komentář trenéra:"Nebyl to dnes nijak zvlášť skvělý výkon. Myslím, že jsme zápas, hlavně ve druhé půli spíš ubojovali, ale o to je možná výhra cennější. Chtěl bych vyjádřit respekt i k výkonu soupeře, který ve velmi oslabené sestavě bojoval až do konce a nic nevypustil. Děkuji divákům - měli jsme trochu obavy, jak zareagují na nedělní termín, ale zdá se, že si cestu do sportovní haly dokáží na basket najít i ve sváteční den."

Další domácí utkání první ligy (dohrávka minulého kola) se hraje již v ÚTERÝ 7.2. v 19.00. Soupeřem našeho týmu bude GBA Praha.