EL U17

Středa, 01.02.2017 19:15

S výhledem na volný proloužený víkend jsme tentokrát venkovní utkání předehrávali ve všední dny. Ve středu jsme vyjeli na palubovku pražské Sparty, která v dosavadním průběhu soutěže nezískala jedinou výhru, a tak úkol zněl jasně: připsat si 11. výhru. Díky slušné obraně, kdy jsme za první čtvrtinu obdrželi jen 5 bodů, jsme byli hned od úvodu ve vedení. Když se k tomu ve druhé části zlepšil i náš útok, bylo v poločase o vítězi jasno. Druhý poločas byl ve znamení velkého polevení, kdy náš výkon už nebudu radši ani hodnotit. Nicméně povinnost jsme splnili!

Ve čtvrtek jsme naopak zavítali do Nymburka, kde nás čekal favorit největší. Tým, který naopak v této sezóně ještě nenašel svého přemožitele. Na hráčích jsem viděl, že v úspěch příliš nevěří, nicméně dostali za úkol do zápasu vstoupit bez jakéhokoliv respektu a využít podcenění ze strany soupeře. To jsme zvládli dokonale a za stavu 4:11 si Nymburk vyžádal první oddechový čas. I poté ale bylo Sršňů plné hřiště. Agresivní obrana na hraně rizika dělala soupeři problémy a naše jednoduchost v útoku rovněž slavila úspěch. První poločas byl z naší strany jedna velká paráda a na tabuli svítilo skóre 31:38. Bohužel všem bylo jasné, že naše užší rotace, kdy zejména naši "pivoti" měli faulů víc než bychom si přáli, bude v druhém poločase problémem. I tak jsme ale bojovali jak nám síly stačily a po třiceti minutách jsme stále vedli nejtěsnějším rozdílem, bohužel utkání už pouze z lavičky mohla sledovat dvojice Pistulka - Hornát, která nám v závěrečném dějství pod košem hodně chyběla. Sice jsme se stále nevzdali a dostali jsme zápas do vyrovnané koncovky, Nymburk si ji zkušeně pohlídal a o vítězi bylo jasno.

Komentář trenéra: Po středeční výhře jsme jeli do Nymburka s naprostým klidem a s tím, že nemáme co ztratit. To se pak hraje nejlépe. Troufám si tvrdit, že to byl náš nejlepší výkon v sezóně. Třicet minut vedení nad tak kvalitním týmem jako náš soupeř je, má cenu zlata. Myslím si, že jsme odehráli utkání na hraně našich možností. Asi nikdy jsem po prohraném zápase nedostal tolik pochvalných komentářů na náš výkon. Jak ze strany trenérů soupeře, rozhodčích, diváků a všech okolo. A ikdyž je mi jasné, že do tabulky nám přiskočí pouze jeden bod jako za každou jinou prohru, tak stejně musím říct, že z téhle mám sakra dobrý pocit!

BA Sparta Praha - Sršni 48:88

BA Nymburk - Sršni 70:64