1.liga mužů: Na hřišti lídra soutěže Sršni na překvapení nedosáhli

Pondělí, 23.01.2017 08:44

Po dvou jasných výhrách odjeli Sršni k asi nejtěžšímu utkání, které je v základní skupině 1.ligy může potkat - na palubovku Sokola Hradce Králové.

Sokol Hradec Králové - Sršni     87:70

Před slaboučkou návštěvou nastoupili v hale Na Třebeši hosté v podstatě kompletní, domácím chyběl především zkušený pivot Majerík.

Úvod patřil favoritovi - Sršni si nedokázali poradit s pick and rollem domácích a inkasovali jeden koš za druhým. V 5.minutě tak vedli domácí 16:7. Jihočeši však nerezignovali. Pomohl jim především přechod na zónovou obranu, která dokázala Hradec na chvíli přibrzdit. Ruku v ruce s tím se začalo dařit i na útočné polovině a v 9.minutě šel Písek do vedení 16:18. Bohužel koncovku první čtvrtiny hosté vůbec nezvládli a tak si domácí nesli do další části uklidňující náskok 25:18.

Pak již domácí Sokoli zápas víceméně kontrolovali. Sršni se ještě ve 14.minutě přiblížili na 33:29, ale vždy, když se zdálo, že Písek zdvihá hlavu, přišla série domácích, kteří se v kritických chvílích dokázali trefit především z tříbodového obouku.

Komentář trenéra:"Byli jsme zvědaví jakým způsobem dokážeme konkurovat apirantovi na postup do nejvyšší soutěže po té, co jsme v posledních dvou kolech předvedli velmi dobrý výkon. Z tohoto pohledu jsem spíše nespokojen. Ne, že bychom zcela propadli, ale chybělo nám z mého pohledu větší nasazení. V obraně šlo ještě více "přitáhnout šrouby", nechtěli jsme jsme často chodit do útočného doskakování, málo jsme využívali našich pivotů v podkošovém prostoru... atd. Navíc hráči často nebyli schopni plnit i ty nejjednodušší taktické pokyny. Věřím, že jsme schopni zahrát lépe."

MJ