EL U17

Neděle, 22.01.2017 14:01

V prvních odvetných zápasech extraligy U17 jsme přivítali soupeře z Ostravy. Naším cílem bylo především potvrdit kvalitní výkony z první poloviny sezóny.

V sobotu nás čekalo ostravské NH, které je na chvostu tabulky. Nicméně má ve svém středu dva nejlepší střelce souteže Svobodu a Snopka, druhý jmenovaný ale do Písku ze zdravotních důvodů nedorazil. Chtěli jsme hned od začátku diktovat tempo hry a dostat se co nejrychleji do vedení. To se nám povedlo na jedničku a první čtvrtinu jsme ovládli 28:13. Poté se hra vyrovnala, Sršni začali rotovat všech jedenáct hráčů se snahou ušetřit co nejvíc sil na neděli, a tak se rozdíl ve skóre už příliš nenavyšoval. Nicméně jsme si připsali důležitou výhru, která byla tak trochu povinnost tohohle víkendu.

Sršni - BK NH Ostrava 82:58

V neděli nás čekal soupeř úplně jiného kalibru. Snakes jsou pro mě horkým favoritem na medaili a šířka jejich kádru budí opravdu respekt. Byl to i přímý souboj o druhé místo v tabulce, která je ovšem nedohraná kvůli odložení zápasů USK Praha. Nicméně vítěz utkání bude i po těchto dohrávkách nejhůře na čtvrtém místě, což je příčka zaručující výhodu domácího prostředí do play off. Ikdyž nám víc než o tohle šlo o to předvést další kvalitní výkon a porazit v naší hale dalšího favorita. Na soupeře jsme opět vlétli a po chvilce svítilo na tabuli skóre 13:4. Pak ovšem přišlo něco co nechápal nikdo v hale, Sršni se naprosto vyklidili ze hřiště a hru plně ovládl soupeř. O poločase bylo na tabuli ještě přijatelné skóre o patnáct bodů pro Snakes. Po hlasitějším proslovu pak přišlo něco, v co už téměř nikdo nedoufal. Za hlasité podpory diváků v hale Sršni ožili a předvedli výborný výkon ve druhém poločase, díky kterému tak mohou slavit další výhru.

Sršni - BK Snakes Ostrava 80:75

Komentář trenéra: Opravdu musím smeknout před klukama, za to jaký předvedli v neděli obrat. Opět prokázali, jaké má tohle družstvo srdce a charakter. Když nám je nejhůř, dokážeme zapnout a být opravdu výborným týmem. Tentokrát ovšem patří velké díky našemu fanclubu, který nás po celý zápas hnal dopředu. Teď nás čeká šest duelů na hřištích soupeře a tam se ukáže, čeho všeho jsme schopni. Nyní si ale můžeme nadále užívat krásný pohled na tabulku a být zvědaví, jak až tahle "pohádka" může dopadnout.