1. liga mužů: Sršni potvrdili skvělý výkon z Plzně a deklasovali Vysočinu

Sobota, 14.01.2017 00:15

Ve veledůležitém souboji týmů, které se rvou o záchranu soutěže přivítali Sršni tým BC Vysočina.

Sršni - BC Vysočina 114:63

Rozhodčí Smetana, Vošahlík, Diváků 250

Přestože Sršni zahájili zápas soustředěně a vedli 5:0, patřila větší část první čtvrtiny hostům. Ti dokázali využít chyb domácího týmu v obranné fázi a také několika jeho špatně volených střel k vedení 7:14. Obrat nastal v 8.minutě. Od té chvíle dominoval na hřišti pouze jeden tým a  tím byl Písek. Ten po první čtvrtině vedl 29:23 a jeho nápor nezastavila a přestávka mezi čtvrtinami - 15.min 51:25, poločas 63:35. V těchto chvílích předváděli Sršni atraktivní basketbal, okořeněný několika efektními smeči Daloibora Faita.

Když ani nástup do druhého poločasu nepřinesl v obrazu hry žádnou změnu, zůstala pouze otázka, jakým rozdílem Sršni zvítězí. Ti dál bavili početné publikum a odnesli si rekordní výhru.

Komentář trenéra:"Velmi důležitou výhru přinesl výkon, kterým jsme navázali na výbornou hru v Plzni. Nezbývá než doufat, že to je dlouhodobý trend. Děkuji hráčům za předvedené výkony a divákům za skvělou atmosféru."