Extraliga U19: V odvetném sokolském derby Sršni opět vítězní

Středa, 21.12.2016 20:17

Sršni - Sokol Pražský 78:76

Po týdnu došlo k již tradičnímu předvánočnímu souboji sokolských týmů. Sršni byli odhodlání potvrdit svou výhru z Prahy, soupeř ale přijel v silnější sestavě než měl k dispozici v prvním vzájemném utkání.

Pokud se žáci ve škole učí, jak vypadá graf sinusoidy, měli by jako praxi shlédnout toto utkání.

Katastrofální úvod domácích přinesl v čase 3:30 stav 0:9. Za dvě minuty ale Písek již vedl 10:9. Vzápětí si hosté vzali na dvě minuty vedení zpět. Od té chvíle to však byli opět Sršni, kteří taženi skvěle střílejícím Vojtou Žáčkem, převzali otěže zápasu do svých rukou.

Poločas 45:31, 23.minuta 52:31, 27.minuta 59:36....a nikdo v hale nemohl od zápasu očekávat drama. Písečtí však svou lehkovážností odevzdali Pražanům několik míčů, ti se chytli a začli se mílovými kroky přibližovat.

Utkání nakonec dospělo do infarktového závěru, v němž byli Sršni šťastnějším týmem.

Komentář trenéra:"Jsem velmi rád za výhru. Někdy je však s podivem, jak obrovsky lehkovážný náš tým umí být... Přeji všem lidem dobré vůle krásné Vánoce."