Minižactvo sbíralo zkušenosti v Maďarsku

Čtvrtek, 03.11.2016 13:59

Sršni – SZEDEÁK 77:72

Sršni – BC Mures 61:51

   Ve skupině se Sršni střetli s týmy z Maďarského Segedínu a Rumunského Murku. Hned v úvodním zápase se do nás soupeř z Maďarské akademie zakousl. Mladí Sršni po náročné cestě prohrávali osobní souboje. Na obličejích bylo vidět překvapení z kvality soupeře. Po poločasové domluvě Sršni přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, shodili ze sebe únavu z cesty a druhý poločas jasně ovládli.

   V zápase o postup do čtvrtfinále nás čekal poražený ze zápasu Debrecín/Murek. Rumunský tým nevypadal na první pohled tak silně jako hoši ze SZEDEÁKU. To byl ovšem omyl. Rumunský tým uměl využívat své nejsilnější hráče a ti nám dělali v soubojích 1 na 1 nevídané problémy. Když se ke všemu přidala únava z cesty a prvního zápasu, Sršni prohrávali po třetí čtvrtině o 2 body. V poslední čtvrtině, ale zabojovali. Převrátili skóre na svoji stranu a dokráčeli si pro postup.

Sršni – Pityke 78:44

   Ve čtvrtfinále mladí Sršni potkali domácí tým Pityke. Na první pohled slabší tým než soupeři ve skupině a to se potvrdilo. Domácí měli sice v každé pětce jednoho nadprůměrného hráče, ale naši obránci se na nich protočili a doslova je uhnali.

Sršni – KKA 56:82

   V odpoledním semifinále čekala na Sršně pořádná porce práce. Soupeřem jim byla akademie z Kecskeméthu. Soupeř hrál od začátku silovější a zkušenější basketbal. Ikdyž se naši mladíci snažili, nevynechali ani jeden souboj a bodali jako správní Sršni, na postup to nestačilo.

Sršni – Debrecen 60:66

   Zápas o 3. místo bylo pro Sršně krásným vyvrcholením turnaje. Od první vteřiny vyrovnaný zápas. Oba soupeři se střídali celý zápas ve vedení jako na houpačce. Bohužel Písečtí v poslední části udělali několik hrubých chyba a bronz jim utekl doslova mezi prsty. Do Písku se vezla nepopulární brambora.

Hodnocení trenéra:

Už delší dobu jsme si připravovali pevnější harmonogram turnajů pro minižáky nad rámec OP. Podzimní část je za námi. Po PŘEDSEDOVĚ POHÁRU (U11 a U13) jsme vyrazili na turnaj do Maďarského Nagykoeresu(U11 a U12). Splnil, přesně co jsem od něj očekával. Kluci se konfrontovali s nejsilnějšími Maďarskými týmy a různorodým stylem basketbalu. Mimo palubovky se kluci prezentovali jako výborný tým – nikdo nebyl stranou a nikdo nevyčuhoval. Doufám, že nás tato zkušenost jako tým posune v před. Už teď se těším na jarní část:)!! Na začátku března je v plánu turnaj v Pacé pro U13 a na začátek června turnaj Dombes pro U13 a U12.

MM