1.liga mužů: Trápení pokračuje - Sršni prohrávají v Jihlavě

Pondělí, 31.10.2016 08:37

V 5.kole čekal na Sršně výjezd do Jihlavy. Ač Písek nenastoupil v nejsilnějším složení, jeho soupeř počítal ještě citelnější ztráty v sestavě a tak se hostům naskytla slušná šance bodovat.

Bohužel, jak je v této sezóně takřka zvykem, začátek zápasu Sršňům vůbec nevyšel a soupeř šel rychle do vedení. První čtvrtinu vyhrál 21:11 a v poločase vedl 39:28. Sršni zaostávali ve všem - nekoncentrovanou obranou počínaje, přes organizaci postupného útoku, proměňováním vyložených střel konče.

Ve druhé půli se hosté přeci jen vzchopili. V polovině poslední čtvrtiny dokonce šli do tříbodového vedení. Bohužel naprosto katastrofální střelba trestných hodů spojený s neproměněním dalších vyložených šancí dovedla k výhře domácí.

Komentář trenéra:"Zatímco v předchozích utkáních jsem mohl být více či méně spokojen alespoň s naším výkonem, tentokrát to neplatí. Jsme úplně na dně. Náš výkon neměl s touto soutěží bohužel nic společného. Trestné hody 27/11 (z toho Šlechta 10/7) jsou špatným výsledkem i pro kategorii U11. Neproměňování jasných pozic atd. atd... Příští kolo nás čeká favorit celé soutěže - H.Králové.... Každý z nás si teď musí uvědomit co udělat pro to, abychom se dokázali zvednout. Pokud tak neučiníme, můžeme tuto soutěž ztratit."

BC Vysočina - Sršni     78:71

MJ