Muži D

Neděle, 30.10.2016 11:40

Spartak Kaplice - Sršni D 96:103 pp

Komentář kapitána:

V sobotu 29. října se uskutečnil souboj o první místo tabulky mezi Sokolem Písek a Spartakem Kaplice. Sršni nastoupili pod vedením kapitána Radka Šlechty v okleštěné sestavě pouze se sedmy hráči. Do úvodu utkání vstoupili hosté hladově a po pár minutách vedli již 19:5, tento rozdíl se jim však udržet nepodařilo. Domácí brzy srovnali a to hlavně díky skvělé úspěšnosti trojkových pokusů a neschopnosti hostů ubránit klíčové hráče. V poločase Kaplice vedla o tři body a každý, kdo zavítal na tento prestižní duel se mohl těšit na napínavou podívanou. Tak se i stalo. V poslední čtvrtině si hosté vypracovali mírný náskok, ten však udržet nedokázali a tak se šlo to prodloužení. V tom už se ale hosté příliš nenadřeli a povedlo se jim urvat cenné vítězství. Za zmínku stojí především vynikající úspěšnost trestných hodu, zejména Radek Vartecký(v závěru utkání 10/10) a Ondřej Musil (13/8!!!). Velkým bodovým podílem přispěli i zástupce kapitána Tomáš Jirsa, překvapením utkání byl Marek Pavelka a pochvalu zaslouží i Matěj Bartoš a David Urban. Lví zásluhu na vítězství má však trenér Aleš Kyrián, pod jehož taktovkou si Sršni dokráčeli pro cenné body.