U17 opět 1:1

Neděle, 30.10.2016 10:02

Po zisku jedné výhry v Ostravě nám o tomto víkendu začala série 7 domácích zápasů a do Vánoc už nám zbývá jen jedno venkovní utkání v Plzni.


Sršni Písek - BA Nymburk 51:100

 

V pátečním předehrávaném utkání na nás čekal největší favorit letošní extraligy, BA Nymburk s několika reprezentanty ročníku 2000 v sestavě. V našem týmu hned od začátku rotovalo všech 12 hráčů a v tomhle utkání jsme opravdu neměli co ztratit. Bohužel hned od úvodu nás začala srážet střelecká nemohoucnost, kdy pro nás bylo vstřelení koše prakticky nemožné. Tolik zahozených dvojtaktů a triviálních chyb si proti soupeři takových kvalit nemůžeme dovolit. To se také potvrdilo a Nymburk každou naší chybu potrestal. Na druhou stranu si vůbec nemyslím, že by jsme podali špatný výkon a troufám si tvrdit, že výsledek byl až krutý.

 

Nicméně naším hlavním cílem o víkendu bylo vyhrát nad Spartou Praha. Už při pohledu na sobotní rozcvičování bylo zřejmé, že tentokrát bude kvalita na naší straně a nic jiného než zisk dvou bodů nepřipadá v úvahu. Sršni tentokrát vlétli do zápasu jako uragán a hned od začátku ukázali, kdo bude na hřišti pánem. Agresivní obrana dělala soupeři velké problémy a poločasový výsledek 61:14 mluvil za vše. S chutí se do střelecké listiny zapsalo všech 12 hráčů a druhá výhra byla na světě. Bohužel s přibývajícím časem se ve druhém poločase stávala z utkání nehorázná "bramboračka", kdy to s extraligovým basketbalem nemělo vůbec nic společného a všichni tak byli rádi za závěrečný hvizd...

 

Sršni Písek - BA Sparta Praha 102:46

 

O víkendu jsme splnili povinnost a připsali si důležitou druhou výhru. Je stále na čem pracovat a v naší hře jsou stále velké mezery. Zatím mám pocit jako, že naše hra je jako den a noc, kdy máme úseky, že hrajeme na jedničku a pak přijde několik zkratů, které by neudělal ani nejmladší minižák. Za 14 dní přivítáme na domácí palubovce další medailové favority z Prahy - USK a Sokol Pražský. Pak už nás čekají důležité zápasy v boji o play off, kdy se utkáme s týmy Liberce, Litoměřic a Plzně. Tam už půjde do tuhého a bude se rozhodovat o osudu této sezóny.