U14

Středa, 26.10.2016 08:49

Sršni - BC Vysočina 51:100

V zápase nám chybělo několik hráčů z hlavní rotace. Vysočině jsme byli rovnocenným týmem pouze v první čtvrtině. Od druhé desetiminutovky se naplno projevila síla lavičky soupeře, který si neomylně šel za jasným vítězstvím.

Komentář trenéra: je třeba si reálně přiznat, že v takovém složení, ve kterém jsme odehráli zápas, nejsme konkurenceschopní týmům ze shora tabulky. Přesto kluci zápas odmakali až do konce, za což jim patří poděkování. 

Sršni - BK Sojky Pelhřimov 58:73

O zápase rozhodl první poločas. Zatímco v první čtvrtině jsme drželi hosty na uzdě díky dobré obraně, ve druhé se to již nepovedlo a zcela jsme v této činnosti propadli. Bohužel ani útokem jsme si nepomohli. Hráli jsme až příliš indiviuálně a snad jsme nezahráli ani jeden rychlý protiútok. I za nepříznivého stavu - 17 jsme nerezignovali. Zrychlili jsme hru, což byl největší rozdíl oproti první půli a hned se nám v útoku lépe dýchalo. Stále nás však trápila obrana, kde jsme nemohli ubránit nejlepší hráče Pelhřimova. Ten již žádné drama nedopustil a výhru si pohlídal.

Komentář trenéra: výpadek ve druhé čtvrtině pohřbil všechny naše naděje na vítězství. Opět nás soupeř přetlačil pod košem, což k jeho parametrům není zase až takové překvapení, horší na tom je, že kluci se bojí fyzické hry a kontaktu. V útoku musíme odstranit zbytečné předržování míče, které často končí ztrátou. Zjednodušit hru a základy stavět na rychlém protiútoku, to musí být naše cesta. 

AK